KURUMSAL

Firmamiz

HAKKIMIZDA

Yıllarca Konya sanayisinde tarım makineleri imalatının duayenliğini yapan, dış cephenin Türkiye’ye geldiği günden itibaren yurt içi ve yurt dışında cephe uygulamalarını başarı ile tamamlamış, yılların tecrübesi ile patentini almış olduğumuz dünyada bir ilki başarmanın hazzı ile dış cephe uygulamasını yeni bir sistem ile çözmüş oluyoruz. Bunun için İKONYUM METAL’in milenyum serisini iç ve dış pazara sunmuş bulunuyoruz.
Mevcut sistemde dış cephe profilleri standart boy olarak üretilmektedir ve imalatçı firma bu profilleri istenilen ölçülerde kesmek ve işlemek suretiyle hazırlamak durumundadır. Patentli olarak ürettiğimiz ürünler direkt olarak montaj edilebilecek bir sistemde tasarlanmış, imal edilmiş olduğundan, imalat süresi gerektirmediği için imalatçı tarafından temin edildiği anda şantiyede cephe montajı işlemine başlanılabilmektedir. Mevcut sistemlerdeki ön hazırlık aşaması ortadan kaldırılmaktadır.
 
Ürettiğimiz ürünler, dış cephede kullanılan mevcut sistemlere göre yoğunluk ve ağırlık miktarı yaklaşık % 60 oranında daha düşük bir miktar teşkil ettiği için toplam cephe alüminyum taşıyıcı iskelet maliyetini çok daha ekonomik olmasını sağlamaktadır.
 
Mevcut sistemlerde cephe montaj uygulama süresi uzun zaman almaktadır. İkonyum Metal’in patentli olarak ürettiği ürünler ile zaman kayıpları daha aşağılara çekilmektedir.
 
Bina cephesine yapılan mevcut alüminyum cephe taşıyıcı iskelet bina toplam yüküne ciddi bir yük olarak ilave olmaktadır. 
 
Ürettiğimiz ürünler, hazır taşıyıcı profil ve bağlantı cephe elemanlarından oluştuğu için uygulama süresi sadece montaj olarak değerlendirilmektedir. Buda imalatçı firmaya zaman, işçilik, nakliye vb. giderlerinde avantaj sağlamaktadır.
 
Ürettiğimiz ürünler, mevcut sistemlere göre daha az montajcı personel ile uygulanabilmektedir. Buda işletmenin çalışan giderlerini asgariye düşürmektedir. Daha az istihdamla daha çok iş kapasitesini artırmak mümkün olmaktadır.
 
Mevcut sistemlerde atölye giderleri, işçilik ve nakliye giderleri yapılan imalata ilave bir maliyet olarak yansımaktadır. Ürettiğimiz ürünlerin maliyetleri en aza indirgenmekte olup, ek bir üretim işçiliği gerektirmemekte ve işletme giderlerini ortadan kaldırmaktadır.
 
Ürettiğimiz ürünlerin cepheye montaj edilmesi mevcut sistemlere göre çok daha kolay ve pratiktir.
 
Günümüzde kullanılan silikon cam cephe, kapaklı cam cephe olarak tabir edilen alüminyum cam giydirme işinde kullanılan malzemeler ve tüm firmalarda aynı sistem ve mantık doğrultusunda tek tip profil sistemine bağlı olarak üretilmektedir. Mevcut sistemlerde kullanılan malzemeler dikkate alındığında tüm parça cam kenar uzunlukları boyunca hem yatay hem dikeyde bu taşıyıcı profil denilen cephe griyaj profilleri monte edilmek zorundadır.
 
Mevcut sistemlerde cephe uygulamalarında kullanılan alüminyum malzeme yoğunluğu ve miktarı, tüm cephe maliyetinin %50 - %60 arasında bir oran teşkil etmektedir. Bu durum imalatçı ve uygulamacı firmaların yüksek maliyetle iş yapmasına ve ülke ekonomisi açısından daha fazla malzeme ve işçiliğin artmasına neden olmaktadır.
 
Yıllardır üzerinde çalıştığımız ürünü bugün piyasaya sunmanın haklı gurununu yaşıyoruz.

NEDEN İKONYUM METAL ?

VİZYON & MİSYON

VİZYONUMUZ
. Ürettiğimiz ve üreteceğimiz ürünlerde kaliteden ödün vermeyen,
. Müşteri memnuniyetinden en üst düzeyde tatmini hedefleyen,
. Geçmiş tecrübelerimizi kullanarak alanında lider olan,
. Sektörümüzde daima ilkleri gerçekleştiren,
. Sürekli arge çalışmaları ile daima en iyi ve en kaliteli ürünleri sunabilen,
. Müşterilerimize en kaliteli ürünü en uygun fiyatlar ile verebilen,
. Patentli olarak üretmiş olduğumuz ürünler ile ülke ekonomisine katkıda bulunan,
. Çevreye duyarlı, önce çalışan sağlığı ve güvenliği politikasından ödün vermeyen, Bir firmayız.
MİSYONUMUZ
. Sektörümüzde yaşanan sorunları yakından takip ederek en iyi çözümleri sunabilen,
. İstekler ve talepler doğrultusunda müşterilerimizi anlayabilen,
. Satış öncesi ve sonrası güvenilir ve kusursuz hizmetten ödün vermeyen,
. Teknolojik alt yapıyı etkin ve verimli kullanan, yenilikçi düşüncelerimizle müşterilerimizin vazgeçilmezi olan,
.  Çalışanlarının gurur ve mutluluk duyduğu,
. Dünyada patenti olan, ürettiği bilgi ve teknoloji ile gelecek yüzyıla yön ve çevresine güven veren,
Anadolu Yıldızı bir firma olabilmek